De afgelopen periode heb ik veel nieuwe aanmeldingen ontvangen. Dat vertrouwen waardeer ik enorm, maar het betekent ook dat de wachttijden op dit moment langer zijn dan normaal. Dit is een bewuste keuze: ik wil iedereen die ik begeleid de aandacht, rust en kwaliteit van zorg blijven bieden die nodig is.

Actuele wachttijden:

  • Intake: < 4 weken
  • Start hulp: < 15 weken

Omdat kwaliteit en zorgvuldigheid voor mij altijd voorop staan, vraag ik begrip voor deze tijdelijke verlenging. Voor verwijzers geldt daarom het dringende advies om eerst even telefonisch te overleggen voordat er een aanmelding wordt gedaan. Zo kan ik meedenken of het passend is en wat er eventueel al mogelijk is in de tussentijd. Een telefonisch overleg plan je eenvoudig in via deze link.

Wat kun je in de tussentijd doen?

  • Bespreek met de huisarts of verwijzer welke praktische ondersteuning of eerste stappen nu al helpend kunnen zijn.
  • Kijk of het netwerk (gezin, school, werk, omgeving) tijdelijk extra steun kan bieden.
  • Voor kinderen kan het helpend zijn om alvast samen te lezen of te praten over wat er speelt. Ik heb een overzicht samengesteld met boekentips die steun en herkenning kunnen bieden, zowel voor kinderen als volwassenen. Deze kunnen juist in de wachttijd al veel betekenen.
  • Bij crisissituaties: neem altijd direct contact op met de huisarts, de lokale crisisdienst.

Dank voor het vertrouwen en het begrip. Mijn focus blijft het bieden van zorg met aandacht en kwaliteit — ook als dat betekent dat we soms even moeten wachten. Heb je vragen of wil je samen nadenken over de beste vervolgstap? Plan dan gerust een telefonisch overleg in.